Na Kysuciach vznikne nová výrobňa priemyselných batérií a 90 pracovných miest

kysucke nove mesto V Kysuckom Novom Meste, pri ktorom budujú diaľničný privádzač, vyrastie nový závod. Foto: NDS

KYSUCKÉ NOVÉ MESTO – Viac ako päť miliónov eur plánuje investovať spoločnosť Ino-Hub Energy do výstavby novej prevádzky na výrobu priemyselných prietokových batérií v meste.

Investor, ktorý predložil zámer na posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA), chce lokalizovať svoj projekt do súčasnej priemyselnej zóny v Kys. N. Meste.

„Batérie na báze prietokovej technológie sú určené pre koncových užívateľov ako náhradné zdroje elektrickej energie v prípade výpadku distribučnej siete. Projekt je postavený na čo najnižšej závislosti od konvenčných zdrojov energií a pri svojej prevádzke bude využívať aj obnoviteľné zdroje energií,“ uvádza firma v zámere.

Investícia sa plánuje v areáli s plochou približne 9500 metrov štvorcových, pričom samotná výrobno-skladová hala zaberie zhruba tretinu. Neoddeliteľnou súčasťou projektu je jeho vedecko-výskumná časť.

„Tá je zameraná na testovanie jednotlivých komponentov kontajnerových úložísk s cieľom vyvíjania účinnejších a efektívnejších výsledných produktov. Z tohto pohľadu má projekt vysokú pridanú hodnotu v porovnaní so štandardným výrobným procesom,“ dodáva investor.

V novom závode by malo nájsť uplatnenie 90 zamestnancov v troch pracovných zmenách, pričom viac ako 50 ľudí bude pracovať na robotníckych pozíciách. Investor odhadol investičné náklady na vybudovanie prevádzky na 5,5 milióna eur, pričom so samotnou výstavbou chce začať v prvom kvartáli budúceho roka.

(tasr)


Ďalšie články