Skončil s putami na rukách: jazdil napriek zákazu a nafúkal

policia alkohol 11 Ilustračné foto: FB Polícia SR - Žilinský kraj

ŽILINA – Štyridsaťsedemročný vodič osobného auta Mercedes Benz si poriadne zavaril. Hrozí mu väzobné stíhanie.

V obci Teplička nad Váhom (okr. Žilina) ho zastavila a skontrolovala hliadka z Obvodného oddelenia PZ Žilina-okolie, ktorej však nepredložil potrebné doklady.

„Lustráciou bolo zistené, že menovaný nie je držiteľom vodičského oprávnenia a v súčasnej dobe má uložené dva tresty zákaz činnosti viesť akékoľvek motorové vozidlá do septembra 2028,“ uviedla Polícia SR – Žilinský kraj na Facebooku.

Vodič sa podrobil dychovej skúške s výsledkom 1,33 promile. Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Žiline obvinil muža z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, prečinu marenia úradného rozhodnutia a spracoval podnet na väzobné stíhanie.

Nie je to jediný prípad, keď úradoval alkohol. Policajti počas minulého týždňa v Žilinskom kraji odhalili 31 motoristov, ktorí boli pod vplyvom alkoholu. Dokonca 11 z nich nafúkalo nad jedno promile. Jeden vodič pod vplyvom alkoholu spôsobil dopravnú nehodu. Policajti alkohol vykonanými dychovými skúškami zistili aj u 31 vodičov nemotorových vozidiel.

(Zdroj: KR PZ Žilina)


Ďalšie články