Zamestnanci mesta sa rozhodli pre ušľachtilý čin, darovali krv

darovanie krvi žilina Darovanie krvi má veľký význam. Foto: mesto Žilina

ŽILINA – Na darovaní krvi v priestoroch mestského úradu sa zúčastnilo 36 zamestnancov. Z toho bolo 14 mužov a 22 žien, pričom až 12 z nich sa rozhodlo k tomuto ušľachtilému činu po prvý raz.

„Po dlhšej prestávke sa radnica opäť rozhodla zapojiť do dobrovoľného darovania krvi a zorganizovať túto akciu v priestoroch úradu. Osobne ma teší, že zamestnanci mesta dohromady prispeli 10,5 litrami krvi,“ povedal primátor mesta Žilina Peter Fiabáne.

Národná transfúzna stanica intenzívnejšie vyzýva všetkých dobrovoľníkov k darovaniu krvi najmä pred blížiacimi sa letnými mesiacmi. V tomto období totiž pravidelne eviduje jej nedostatok. Dôvodov je hneď niekoľko.

Počas letných dovoleniek je množstvo darcov dočasne nedostupných. Paradoxne, dopyt po krvi je vyšší, pretože dochádza k častejšiemu výskytu nehôd napríklad počas turistiky či pri adrenalínových športoch.

Darovanie krvi môže inému človeku zachrániť život. U darcu zas vyvolá pocit spokojnosti z vykonania dobrého skutku, čo potvrdili aj zúčastnení zamestnanci na Mestskom úrade v Žiline. Akciu veľmi pozitívne hodnotil aj personál z Národnej transfúznej služby Žilina. Radnica chce v darovaní krvi pokračovať aj v budúcnosti a zorganizovať ho aspoň jedenkrát ročne. Nad najbližším termínom sa uvažuje na jeseň.

(Zdroj: mesto Žilina)


Ďalšie články