Opitý vodič kamióna spôsobil hromadnú dopravnú nehodu

nehoda kamion Dopravná nehoda v Žiline. Foto: Polícia SR - Žilinský kraj

ŽILINA – V piatok 17. mája sa stala na ceste prvej triedy v smere od Bratislavy na Rajec dopravná nehoda, ktorú spôsobil 45-ročný vodič z Poľska.

Muž viedol jazdnú súpravu zloženú z ťahača zn. Man a návesu po ceste I/60 v meste Žilina, pričom na Mostnej ul. prechádzal z ľavého jazdného pruhu do pravého. Prednou pravou časťou zachytil ľavú časť osobného motorového vozidla zn. Seat Leon, ktoré viedol 30-ročný vodič v pravom jazdnom pruhu v tom istom smere jazdy.

V dôsledku nárazu jazdnej súpravy do automobilu došlo k jeho rotácii a nárazu do protiidúceho vozidla zn. Toyota Auris, ktoré šoféroval 28-ročný vodič, ako aj do vozidla Mercedes Sprinter, ktoré viedol 35-ročný vodič z Ukrajiny. Pri dopravnej nehode sa zranila 29-ročná spolujazdkyňa z Toyoty, ktorú z miesta previezla RZP do nemocnice.

Poľský vodič kamiónu vykonal dychovú skúšku s výsledkom 0,26 mg/l alkoholu vo vydychovanom vzduchu. U ostatných vodičov bola dychová skúška negatívna. Ďalšie okolnosti nehody sú predmetom vyšetrovania.

(Zdroj: FB Polícia SR – Žilinský kraj)


Ďalšie články