Opravy v plnom prúde: cestu medzi dvoma obcami úplne uzavrú

Uzatvorenie cesty Cesta medzi Petrovicami a Setechovom bude uzatvorená Foto: Žilinský samosprávny kraj/Facebook

BYTČA – V piatok 7. júna v čase od 8:30 do 15:00 úplne uzavrú cestu III/2000 medzi obcami Petrovice a Setechov v súvislosti s plánovanou opravou povrchu cesty.

Uzávierka je nevyhnutná pre zabezpečenie kvalitnejších a bezpečnejších podmienok pre vodičov. Počas jej trvania sa obyvatelia aj návštevníci regiónu budú musieť pripraviť na dočasné obmedzenia.

Autobusové spoje na linke 050163 budú v čase od 8:20 do 15:00 v úseku medzi Petrovicami a Petrovicami, Pláne, zrušené. Cestujúci, ktorí sú zvyknutí využívať tieto spoje, budú musieť hľadať alternatívne možnosti pre svoje cesty v danom časovom intervale.

Cesta medzi Petrovicami a Setechovom bude uzatvorená. Foto: Žilinský samosprávny kraj/Facebook

Pre osobné motorové vozidlá a zložky integrovaného záchranného systému zriadia obchádzkovú trasu cez obec Štiavnik. Nevyhnutné služby tak budú môcť pokračovať bez väčších komplikácií a vodiči budú mať alternatívnu trasu na prekonanie uzavretého úseku.

Miestne úrady žiadajú obyvateľov a všetkých účastníkov cestnej premávky o trpezlivosť a pochopenie počas trvania uzávierky. Oprava cesty je dôležitým krokom k zlepšeniu dopravnej infraštruktúry v regióne, čo prinesie dlhodobé benefity pre všetkých.

(Zdroj: Žilinský samosprávny kraj)


Ďalšie články