Predplatné
Prihlásiť sa
Žilinský Štandard
Filter
Všetky kategórie
Pridať kategórie
Vojna na Ukrajine Voľby 2023 Kultúra Slovensko Svet Ekonomika Z regiónu Šport Počasie Doprava Kresťanstvo Vojna v Izraeli Technológie
Minúta
Minúta
Nové správy

Mestský policajt si siahol na život služobnou zbraňou. Policajtom sa v lese pri obci Domaniža naskytol otrasný pohľad.

Prečítať viac 

Redaktor Žilinského Štandardu hliadkoval spoločne s policajtmi. Zúčastnil sa tak celokrajskej akcie zameranej na odhalenie alkoholu za volantom. S policajtmi strávil niekoľko hodín, počas ktorých sa ich tiež pýtal na detaily ich práce.

Prečítať viac 

Peter C. z Ružomberka, ktorý vraždil, sa opäť postavil pred súd. Tentoraz obžalovaný nešetril nadávkami, ktoré smerovali k súdnemu znalcovi.

Prečítať viac 

ŽILINA – Žilinskí policajti vypracovali bezpečnostné opatrenia k svetovému poháru v Jasnej. Zapojili zvýšený počet policajtov dopravnej, poriadkovej aj železničnej polície.

Prečítať viac 

ŽILINA – Žilinská samospráva ocení osobnosti mesta, ktoré sa zaslúžili o vynikajúce výkony vo vede, technike, kultúre, športe, v sociálnej alebo spoločensko-politickej oblasti. Nominácie môžu obyvatelia mesta posielať do 29. februára 2024.

Prečítať viac 

ŽILINA – Oravský hrad navštívilo v roku 2023 viac ako 160-tisíc platiacich návštevníkov. Spolu v minulom roku navštívilo žilinské kultúrne zariadenia viac ako 640-tisíc návštevníkov.

Prečítať viac 

ŽILINA – Policajti odhalili v uplynulom týždni 39 opitých vodičov motorových a nemotorových vozidiel. Z celkového poštu nafúkalo 15 šoférov nad 1 promile, u 21 vodičov bolo zistené požitie alkoholických nápojov pod 1 promile.

Prečítať viac 

ČADCA – Mesto má zabezpečenú skládku odpadu pre najbližšie štyri roky s platnosťou do 31. decembra 2027.

Prečítať viac 

ŽILINA –  V Malej Fatre zablúdila rodina so 7- ročným dieťaťom, na pomoc im prišli horskí záchranári. 

Prečítať viac 

ŽILINA – Nevyužívané predajné stánky pred vstupom do Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline odstránili. Na mieste vznikne nová nákupná pasáž.

Prečítať viac 

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – O dovolenku na Liptove bol na prelome rokov 2023 a 2024 záujem. Veľký záujem bol o lyžiarske strediská či pobyty v okolí vodných parkov.

Prečítať viac 

ŽILINA – Na horách najmä severného Slovenska sa môže počas soboty a nedele vyskytnúť silný nárazový vietor. V regiónoch Orava, Liptov a Spiš meteorológovia upozorňujú aj na tvorbu snehových jazykov a závejov, vydali výstrahy prvého stupňa.

Prečítať viac 

NÁMESTOVO – Muž jazdil na snežnom skútri v strmom teréne, vozidlo sa naňho prevrátilo. Horskí záchranári mu už nedokázali pomôcť.

Prečítať viac 

DOLNÝ KUBÍN – Regionálne oddelenie v Oravskej knižnici Antona Habovštiaka zmodernizovali. Modernizáciu financoval Žilinský samosprávny kraj sumou 1 750 eur a Fond na podporu umenia sumou 7 000 eur, zvyšok financovala knižnica z vlastných prostriedkov.

Prečítať viac 

ČADCA – Železničná doprava na Kysuciach je na niekoľko dní obmedzená, z dôvodu plánovanej úpravy infraštruktúry na traťovom úseku Čadca – Skalité je aktuálne za viaceré dotknuté regionálne osobné vlaky zavedená náhradná autobusová doprava.

Prečítať viac 

MARTIN – Chodec bol v nesprávnom čase na nesprávnom mieste, doplatil na zrážku dvoch vozidiel. Jeho zranenia si vyžiadali prevoz do nemocnice. Vinníkom nehody bol 50-ročný muž za volantom osobného auta Citroёn C3, ktorý pri prechádzaní križovatkou nedal prednosť vozidlu Škoda Kamiq.

Prečítať viac 

ŽILINA – V obci Rača v smere na Sihelné došlo k dopravnej nehode, pri ktorej zrazil mladík len 10-ročnú chodkyňu, ktorá kráčala pri pravom okraji cesty.

Prečítať viac 

TRSTENÁ – Mesto hľadá skládku pre komunálny odpad na tri roky. Predpokladaná hodnota zákazky dosahuje takmer 972-tisíc eur.

Prečítať viac 

ŽILINA – Pôrodnosť v Žiline poklesla aj v minulom roku. Oproti roku 2022 bolo menej sobášov aj rozvodov. Čísla zároveň ukázali aj nižšiu mortalitu.

Prečítať viac 

ŽILINA – Z Kostola Svätej Barbory v Žiline odcudzil neznámy páchateľ časť krytiny. Polícia preto žiada verejnosť, aby v prípade akýchkoľvek informácií k predmetnej krádeži kontaktovala políciu.

Prečítať viac 

LIPTOVSKÝ JÁN – Z hrebeňa Nízkych Tatier v oblasti Kráľovho stola spadol v utorok český turista. Podľa horských záchranárov utrpel pravdepodobne zlomeninu stehennej kosti. Do nemocnice ho transportoval vrtuľník.

Prečítať viac 

ŽILINA – Horskí záchranári pomáhali dvojici poľských turistov, ktorí pri prechádzaní Jánošíkových dier spadli do potoka a premrznutí a vysilení nedokázali dokončiť túru na Malý Rozsutec. Zo sedla Zákres ich nakoniec musel odviezť privolaný záchranársky vrtuľník.

Prečítať viac 

ŽILINA – Na cestu v Hričovskom Podhradí sa zosunula pôda. Úsek je aktuálne neprejazdný. Podľa ďalších zverejnených informácií ide o cestu tretej triedy v časti Medziskalie smerom na Paštinu Závadu.

Prečítať viac 

ŽILINA – Žilinskí policajti v uplynulom týždni namerali alkohol u 27 vodičov motorových a nemotorových vozidiel. Dopravnú nehodu z toho spôsobili traja šoféri. 

Prečítať viac 

RUŽOMBEROK – Niektoré cesty a chodníky sú v meste primrznuté, radnica vyzýva vodičov a chodcov, aby boli opatrní.

Prečítať viac 

TURČIANSKE TEPLICE – Návštevníci môžu túto zimu opäť využiť umelú ľadovú plochu. Verejné korčuľovanie sa tam koná každý deň v týždni.

Prečítať viac 

RUŽOMBEROK – Od pondelka 8. januára začne mesto so zberom živých vianočných stromčekov. Stromček je dôležité odzdobiť a položiť vedľa nádob na separovaný zber komunálneho odpadu.

Prečítať viac 

LIPTOVSKÝ HRÁDOK – V polohách nad 1700 m nad morom platí mierne lavínové nebezpečenstvo. Výstrahu vydali v Západných, Vysokých a Nízkych Tatrách ako aj vo Veľkej a Malej Fatre. Popoludní by mal zosilnieť vietor, preto je hlavným problémom vetrom previaty sneh.

Prečítať viac 

MARTIN – V Univerzitnej nemocnici v Martine vlani privítali na svet 1044 detí, čo je zároveň najmenej za posledných desať rokov.

Prečítať viac 

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – Na Krakovej holi v Nízkych Tatrách uviazla pätica turistiek. Ženy po výstupe začali pociťovať únavu a nedisponovali vhodným vybavením na pohyb v hlbokom snehu, rovnako ani svetelnými zdrojmi. Pomáhali im horskí i leteckí záchranári.

Prečítať viac 

RUŽOMBEROK – Muž vletel autom do diery bez kanalizačného poklopu. Už mesiace neúspešne vymáha preplatenie škody.

Prečítať viac 

LIPTOVSKÝ HRÁDOK – V Západných a na západe Vysokých Tatier je zvýšené lavínové nebezpečenstvo. Vo Fatrách, na východe Vysokých Tatier a Nízkych Tatrách je nebezpečenstvo lavín mierne.

Prečítať viac 

MARTIN – Primátor mesta Ján Danko otvorí obyvateľom na Deň otvorených dverí brány svojej kancelárie. Návštevníci tak môžu bez ohlásenia prísť so svojimi požiadavkami, pripomienkami či podnetmi a diskutovať o tom, čo by v meste zmenili, prípadne čo im tam chýba. 

Prečítať viac 

MARTIN – Novým hlavným architektom mesta sa stal Roman Gatial. Rozhodli o tom mestskí poslanci na piatkovom rokovaní s 23 hlasmi. Zákonodarcovia tak akceptovali návrh, ktorý predniesol primátor Martina Ján Danko.

Prečítať viac 

LIKAVKA – Pri vážnej dopravnej nehode prešiel 65-ročný vodič do protismeru a čelne sa zrazil s protiidúcim vozidlom. Pri zrážke utrpeli vodička, jej spolujazdkyňa a 65-ročný vodič ťažké zranenia.

Prečítať viac 

ČIČMANY – V Objektoch ľudovej architektúry v Čičmanoch pribudol v expozícii drevený salaš na Podfačkovskej od rezbára Víta Pieša. Pieš vo svojom modeli zreprodukoval celý interiér do najmenších podrobností presne tak, ako si ho pamätal z detstva.

Prečítať viac 

ŽILINA – Žilinská mestská polícia zistila počas silvestrovského víkendu 112 priestupkov. Upokojovali ruvačku, k dvom požiarom privolali hasičov a viacero incidentov posunuli štátnej polícii.

Prečítať viac 

DOLNÝ KUBÍN – Muž opakovane jazdil napriek právoplatnému zákazu viesť motorové vozidlá, čelí obvineniu vo veci prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia.

Prečítať viac 

ORAVSKÁ LESNÁ – Hasiči v stredu v noci uchránili pred požiarom rodinný dom v Oravskej Lesnej. Blízku besiedku s drevárňou oheň úplne poškodil.

Prečítať viac 

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – Fanúšikovia Petry Vlhovej budú môcť priamo v historickom centre mesta sledovať preteky svetového pohára v zjazdovom lyžovaní žien v Jasnej. Radnica tam totiž pripravuje oficiálnu fanzónu.

Prečítať viac 
Nahrávam...
Ďalšie články