Ďalší okruh TANAP-u na Hornej Orave poteší milovníkov turistiky

Juráňová Dolina Juráňova dolina pôsobí ako balzam na dušu. Foto: David Markovič

ZUBEREC – Nadšenci turistiky z Hornej Oravy určite ocenia znovuotvorenie červeného okruhu od ústia Juráňovej doliny do sedla Umrlá. Tento úsek je verejnosti sprístupnený od stredy po polročnej pauze.

„Turisti si znovu môžu vychutnať celý, zhruba osem kilometrov dlhý okruh, ktorý vedie z Oravíc po červenej značke Tichou dolinou. Pokračuje cez Tiesňavy Juráňovou dolinou až do sedla Umrlá. Odtiaľ sa po modrej vracia Bobroveckou dolinou späť k východiskovému bodu,“ priblížili zo správy národného parku.  

V Tiesňavách pribudol nový most, ktorý vyrobili a osadili pracovníci z ochranného obvodu Roháče. Správa TANAP-u avizovala, že plánuje aj výmenu ďalších mostíkov na tomto chodníku.

Od stredy sa tiež končí uzávera na žlto značenom turistickom chodníku Mengusovská dolina – Symbolický cintorín pod Ostrvou. Návštevníci tak budú môcť absolvovať celý okruh z oboch smerov na úseku rázcestie Popradská poľana a Popradské pleso.

Ostatné turistické chodníky, na ktoré sa vzťahuje sezónna uzávera vysokohorského prostredia TANAP-u, si na prvých návštevníkov počkajú do 15. júna.

(tasr)


Ďalšie články