Turčiansky beh bude opäť spájať a pomáhať, medaily odovzdajú vozičkári

Turčiansky beh 1 Aj tohto roku budú vozičkári odovzdávať účastníkom pretekov medaily v cieli. Foto: Parasport24

MARTIN – V turčianskej obci Žabokreky sa v sobotu 18. mája uskutoční Turčiansky beh, ktorý organizuje občianske združenie Parasport24.

Prihlásiť sa môže každý, na veku nezáleží. V kategórii beh účastníci absolvujú buď päťkilometrový okruh s prevýšením 80 m, alebo desaťkilometrový s dvojnásobným prevýšením. Pobeží sa hlavne na drobnom štrku, ale aj na asfalte či poľnej ceste. Ten, kto nemá rád beh, môže sa registrovať do kategórie chôdza s palicami (Nordic Walking) alebo do kategórie prechádzka.

Registrácia do každej z týchto troch kategórii stojí 15 eur, pričom o dve eurá drahšia je kategória virtuálny beh, ktorý je možné odbehnúť kedykoľvek do dátumu štartu reálnych pretekov.

Záujem o účasť na Turčianskom behu prejavili aj niektoré firmy z regiónu, ktoré túto akciu chcú poňať ako teambuilding. Krásnou symbolikou tradičného podujatia je, že všetkým, ktorí dorazia do cieľa (behom alebo chôdzou), budú dávať medaily na krk vozičkári.

„Každý účastník dostane v cieli od našich kamarátov s hendikepom medailu, tričko, pitný režim a lístok do tomboly. Napríklad jednou z tombolových cien, ktorých celková hodnota je vyše dvetisíc eur, je pobyt pri Jadranskom mori na chorvátskom ostrove Krk pre päť ľudí a na päť dní,“ uviedol pre Žilinský Štandard hlavný organizátor a zakladateľ o. z. Parasport24 Miroslav Buľovský.

Nebude to len športové podujatie, pôjde o viac. O to pomôcť tým, ktorí to potrebujú. „Výťažok z akcie poputuje do troch občianskych združení – Turiec pre deti, Sposa-Turiec, Matka a dieťa Turca,“ ozrejmil Buľovský, ktorého obľúbené číslo je 24.

Preto štart Turčianskeho behu bude vo futbalovom areáli v Žabokrekoch 18. mája o 10:24. Kto príde autom, môže ho zaparkovať bezprostredne v areáli, kde je nielen štart, ale aj cieľ pretekov, a kde budú pre účastníkov k dispozícii šatne a sprchy. Na mieste bude tiež možnosť zakúpiť si občerstvenie.

Tento rok na jeseň sa uskutoční s rovnakým konceptom aj Trenčiansky beh v Košeci, ale ešte predtým sa 20. júna na posvätnom pútnickom mieste v Skalnom sanktuáriu na hore Butkov bude konať 12. ročník charitatívneho podujatia Hudba bez bariér.

OZ Parasport24 existuje od roku 2006 a venuje sa organizácii rôznorodých projektov na podporu ľudí s hendikepom, ktorí ako jednotlivci majú obmedzené podmienky na získavanie finančných a iných prostriedkov pre vlastný rozvoj na Slovensku.


Ďalšie články